Sháníme byty i mimo Roztoky – už jsme pomohli najít bydlení 173 lidem jinde než u nás a pokračujeme

MÁTE VOLNÝ BYT MIMO ROZTOKY?
A MŮŽEME HO VIDĚT?

173 lidem z Ukrajiny jsme už našli bydlení mimo Roztoky.

Je to poslední měsíc hlavní náplní práce té části týmu, která řeší ubytování. Roztoky nejsou nafukovací a narazit na kapacity bydlení, ale ani škol a školek nechce nikdo z nás. A tak skvělé ženy z týmu ubytování vyzobávají všechny možné celostátní databáze s možnostmi bydlení. A protože víme, že daleko důležitější než střecha nad hlavou je pomocná ruka, ukrajinským rodinám nacházíme podporu v místě, aby na to v cizím prostředí nebyli sami.

Lidé z Ukrajiny k nám do Roztok jezdí a jezdit budou. Jsme blízko Prahy, dlouhodobě tu žijí jejich příbuzní a známí. Někteří přišli nově a dostali pomoc, kterou by rádi zprostředkovali i svým blízkým. Ale Roztoky to potřebují kapacitně zvládnout. A tak vyhledáváme bydlení tam, kde zátěž není tak velká, protože tak můžeme pomoci jim i nám.

Pokud byste měli nějaký byt, který k takovému účelu chcete nabídnout, napište, budeme rádi. A ne, nemusí být zdarma.

Současně šíříme praxi o tom, jak to v Roztokách děláme – protože prostě a jednoduše potřebujeme, aby se co nejvíce obcí nastartovalo také, a můžeme jim našimi zkušenostmi pomoci. O Roztoky pomáhají proto pro Národní síť zdravých měst mluvila Zuzana Šrůmová na nahrávaném webináři.